Akıllı Telefonlarda Hızlandırma

Akıllı Telefonlarda HızlandırmaAkıllı Telefonlarda Hızlandırma

Hayatımızın her alanına mutlaka bir kolaylık sağlayabilecek olan akıllı telefonlar,sistemlerinde barındırdıkları birçok özellikle birlikte kendilerini yenileyebiliyorlar. Akıllı telefonunuzu ‘akıllı’ yapan programlar, periyodik olarak güncelleniyor ve çoğu zaman siz farkında olmadan otomatik güncelleştirmeler yapabiliyor.Telefonlarınızın markasına göre değişen fakat her telefonun olmazsa olmazı olan uygulama mağazaları, telefonunuzda demirbaş olarak yüklü halde gelir. Bu uygulama mağazalarında neredeyse her işe uygun yardımcı uygulamalar bulunabilmektedir. Telefonunuza özel bu mağazayı incelediğinizde tüm uygulamaların kategorilerine göre ayrıldığını fark edeceksiniz. Bunların arasında dikkat çeken başlıklar;

 Yaşam koçluğu uygulamaları şeklindedir.

Hayatınızı kolaylaştırmak, belki de eğlenmek için telefonlarımıza yüklediğiniz uygulamalar siz fark etmeden arka planda çalışmaya devam eder. Birden fazla uygulama arka planda çalıştığında ise zamanla telefonunuzda ekran donmaları, tuş kilitlenmeleri ya da yavaşlamalar Çoklu programlar açıp, programla işiniz bittiğinde tamamen kapatmaz, geçici olarak çıkış yaparsanız programınız arka planda çalışmaya devam edecektir. Hatta belki de ‘çerez dosya’ denilen, cihazlarda gereksiz yer kaplayan ve çevrimiçi sistemlerde başıboş dolaşan dosyalardan telefonunuza indirecek ve hafıza durumunuzu kısıtlayacaktır. Tüm bu durumlar telefonunuzun ilk günkü hızını yavaşlattığı gibi, pil ömrünü de kısaltacaktır. Bu gibi İstenmeyen durumların ilerde daha da büyümemesi için sırayla şu önlemleri almanız

 Açtığınız programların arka planda çalışmasını hatta otomatik güncelleştirme yapmasını engelleyiniz. Güncelleştirme durumlarının takibi için sıklıkla uygulama mağazası kısa yolunu ziyaret ediniz.

 Pil ömrünün kısalmaması için kullanmadığınız durumlarda 3G’ nizi kapalı tutunuz. Bu sayede telefonunuzdaki uygulamaların çevrimiçi olarak yapmaya çalıştığı güncelleştirme/indirmelerin önüne geçmiş olursunuz.

 Telefonlarınızda sık sık temizliğe gidiniz. Kullanmadığınız dosya ve uygulamaları silip hafızasında yer açılmasını sağlamalısınız.

 Son olarak eğer isterseniz telefonunuza; akıllı telefonlar için tasarlanmış, telefon hızlandırma uygulamaları indirebilirsiniz. Bu uygulamalar sizin fark etmediğiniz arka plan çalışmalarını kısa sürede kapatıyor ve uygulamalar tarafından gereksiz indirilmiş tüm dosyaları silerek telefon hafızasında yer açıyor. Telefonların hızlanmasına katkıda bulunan bu uygulamalar ile sık sık temizlik yaptığınızda ve tüm önlemlere uyduğunuzda telefonunuzun ilk günkü gibi hızlandığını göreceksiniz.

Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun