Apple ile Fiat İşbirliği ile otomobil üretebilir

Apple otomobil
Apple otomobil üretmek için kolları sıvadı ,bir çok alanda görmeye alıştığımız Apple bu kez Otomobil üretme kararı aldığına dair haberler gelmeye başladı.

Konu ile ilgili olarak Cenevre Otomobil Fuarından açıklamalarda bulunan Fiat ‘ın Ceo’su Apple ‘ın her ürüne sahip olduğunu araç üretebilmek bilmek kendilerine yardımcı olmak istediklerini belirtti .Fiat’ın CEO’su Sergio Marchionne,sıfırdan araç üretmenin oldukça zor olduğunu bunun yerine kendileri ile işbirliğine gitmenin daha iyi olacağını söyleyerek ,ortak proje yapabileceklerinin sinyalini verdi.

Apple bu anlamda ,2020 ‘de bir aracını piyasaya sürmek istiyor bunun için özel bir ekip hazırlayan firma bu iş için 200 personelelini görevlendirdi Google’ın elektrikli aracının testlerinin gözükmesinden sonra karşı atağa geçmek istiyor.Elektrikli otomobil ile Tek şarjla 200 milden daha fazla yol gitmesini isteyen Apple geçtiğimiz ay “Project Titan” isimli arabasıyla haberler konuşuldu.

 Sergio Marchionne ayrıca ,Apple’ın kullandığı dil bizim otomobil yapma yeteneğimizden çok daha kıymetli. Bu nedenle bu kibirli yaklaşımın kimseye yardımı olmayacaktır” dedi.

Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun