Asus telefonlarda ekran görüntüsü alma

Asus telefon pazarına sonradan dahil olan markalardan biri ülkemizde ve dünyanın bir çok yerinde iyi bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor.Bugün Asus zenfone serisi modellerde ekran görüntüsü çekimi nasıl yapacağız ona anlatacağım.Bunun için 3 farklı yöntem ile yapabilirsiniz hangisi kolayınıza gelir ise o şekilde yapın

  1. Yöntem ;standart olarak bir çok modelde de karşınıza çıkmış aynı şekilde işleyiş devam ediyor hatırlayanlar bilir tuş kombinasyonu ile ekran görüntüsü elde ediyoruz. daha önceden Güç tuşu ve ses kısma tuşuna görüldüğü gibi 1 sn aynı anda basılı tutunuz çekilen görüntü galeride bulabilirsiniz.

      2   Yöntem

Bunun yapılması için ilk önce ön ayarlarınızı şu şekilde yapılıyor;Ana sayfadan ayarlara dokunun oradan Asus Costumized  dokunun ekranı yakalamak için dokunmaya devam edin sonradan çekmek istediğiniz ekrana gelin uygulamalar tuşuna(telefona baktığınızda sağ alttaki tuş) uzunca basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz çekilen görüntü dahili hafızada screenshoots ‘a gidecektir. Android Tabletlerde ekran görüntüsü buradan alınır

3 .Yöntem

Çok az kullanılan bir yöntem olmasına rağmen kullanıcılar daha kolay yolu seçtiği için  kullanımı çok fazla değil ama bana sorarsanız en iyi ekran görüntüsü yakalama yöntemi,görselleri takip ederek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Hızlı ayarları açtıktan sonra Ekran görüntüsü” kısmını işaretleyip kaydedin. Yeşil simgenin içerisinin yer için ekran görüntüsü kırmızı kare içine alınmış yerlerde soldan başlayarak görsellerdeki gibi işlemleri takip edin.Hepsini tamamladıktan sonra screenshoot simgesinin üzerine tıkladığınız istediğiniz ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun