Asus Zenfone 2 İnceleme

asus zenfone 2Asus  bilgisayar donanım üreticisi   firma 200 milyondan fazla ana kartı ihraç etmiş  bilgisayarlarının teknik ve donanım bakımından sağlamlığı ile de oldukça fazla gündeme gelmiştir . Asus isimini yunan mitolojisinde pegasus tan almış pegasus mitolojide uçan ata benzemektedir.  Bilgisayar konusundaki uzmanlığını  akılı telefon üretimine de yansıtmaya çalıştığı izlenimine varıyoruz  ki bu husustan bir nebzede olsa bahsetmek istedik.  Daha detaylı bilgilendirmek için bir nebzede olsa Asus’un Zenfone 2 modelli akıllı cihazından  bahsedelim. Tekniksel detaylara değinecek olur isek ürünün 5.5 İnç ekran büyüklüğün de  göreceğiz ki oldukça ideal aynı zamanda Full hd dir.   4 GB RAM sahip olan cihaz bu özelliği  çok belirgin  olarak fazla bilgisayarı anımsatan cinsten olmuş. Ayrıca 16gb olan modeli 2gb Ram  ve 32 gb  halinde oaln model 4gb Ram desteği   tercih konusunda kullanıcının  kişisel tercihine kalmış. Modelin  belirgin özelliklerinden biride pili   3000 Mah

kuvvetinde değiştirilemeyen sabit özelliğinde  fazla uygulama çalıştıran kullanıcılar için oldukça uygun gözükmekte,  işlemci gücü  ise 1.8ghz Atom işlemci z3580  2.3Ghz şeklindedir. İşletim sisitemi  Adroid  5.0 lolipop kullanılmış.  Sözü kameraya getirecek olur isek  ön dikkat  çekici özelliği düşük ışık ortamlarında  yüksek kalitede sağladığı fotoğraf  cihazın arka yüzünde kullanılan çift filaş özelliği bu bakımdan destekler cinsten ön yüz kamerası 5 megapiksel Arka yüzünde ise 13 megapiksel  derecelerinde çekim gücüne sahip Cihazlar da micro SD kart  bulunmaktadır. grafik işlemcisinde Adreno 360 kullanılmış.

asus zenfone2Tekniksel özellikleri  bu  ölçümlere sahip cihazın tasarımsal yanlarına göz  gezdirdiğimizde cihazın  hissedilebilir ağırlığı fark ediliyor 170 gram  biraz fazla gelmiş izlenimi vermekte 5.5 inç ekrana sahip bir cihazın  kalınlığı   kimi uzmanlar tarafında  fazla bulunmuş 10.8  derecesinde  açıya sahip Üst yatay kısmında   tam ortasında açma kapa görevi gören tuş özelliği yanın da sol kısmında  kulaklık girişi mevcut klasik özelliklerden bir alt yatay bölgesinde USB girişi En belirgin özellik arka yüzünde telefonun orta merkezinde yer alan ses açama kapa tuşları vardır. Cihazın üzerine ekranın dokunulduğu kısımlarda  parmak izi bırakması  kulanıcı için dezavantaj sebep olabilir.   Arka yüzündeki  arka kapağı değiştirilebilir kullanıcı keyfi  durumuna göre istenilen tonlardaki renkler kullanılmaya  uygun bırakılmış. Cihazın fiyatları ise Saklama ve bellek kapasitelerine göre 1.000 1.800 TL küsür civarında seyir etmektedir.

Tanıtım videosu için

Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun