Asus’un Amiral Gemisi Zenfone

          asus zenfoneAsus markanın telefon teknolojisini ileride götüren Asus zenfone 6 gerek donanımsal özellikleri bakımından gerekse yazılımında mevcut uygulamalar bakımından detaylı bir incelemeye tabi tutulduğunda en hızlı ve kaliteli akıllı telefonlardan olduğu ortaya çıkıyor. 1280 x 768 ekran çözünürlüğüne sahip olan mobil cihaz Asus Zenfone 6, 13 Mega piksel kamerası ile de dikkatleri üzerine çekmiştir.

Büyük boyutlu bir telefon olup gösterdiği performans açısından da uzmanların takdir ettiği özelliklere sahiptir. 6.0 inçlik asus marka telefon ekran boyutu dolayısıyla tabphone kategorisine katılmıştır. Çeşit çeşit renkleri ile piyasaya sürülmüştür. Bunun yanında çok büyük olmasının aksine ince ve zarif bir şekilde tasarlanmıştır. 9.9 m kadar kalın olan asus’un son ürünü 195 gram ağırlığı ile standart miktarı biraz aşmış durumdadır. Arka kapağını kaldırdığınız zaman microSD kart seçeneği ve tüm akıllı telefonlarda bulunan standart çift kart özelliğine sahiptir. Bu sayede çok daha kullanışlı bir yapıya sahip oluyor. IPS paneline sahip Asus ZenFone 6 aynı zamanda Full HD özellikleri ile mükemmel bir seyir keyfini de beğeninize sunmaktadır. Telefon ekranı da Corning Gorilla Glass 3 ile korumaya alınmış durumdadır. Bu sayede yere düşürme gibi sert darbelere karşı dahi dirençli olmasını ve zarar görmemesini sağlamaktadır.zenfone 6

Android 4.3 işletim sistemine sahip zarif telefonumuz ara birim olarak da gene kendi ürettiği ZenUL’ı kullanmaktadır. Bu sayede kullanışlılığı artmakta ve çok hoş aplikasyonları kullanmanızı sağlamaktadır. Tabi 6.0 inç gözünüze fazla geliyor olabilir, bunun için de asus 4.5 inçe düşürmeniz için bildirim çubuğunda bulunan yerleri kullanmanıza olanak veriyor. Zenfone 6’ yı incelediğimiz vakit Intel Atom Z2580’ tekrar karşımıza çıkıyor. Ön kamerası 2 mp ve arka kamerası 13 mp dir. Görüntülü görüşmelerinizi de sağlayacağınız ön kameranızın bu denli olması kâfidir. Video kapasitesi de bir hayli geniş olan her akıllı telefonun oynatamayacağı oyunları dahi oynatabilmektedir. LED flaş bulunduran kamerası her türlü ortamda profesyonel bir çekim yapmanızı sağlıyor. Yeni bir algoritma ile karşımıza çıkan Zenfone 6, pixelMaster teknolojisiyle karanlık ortamlarda bile net çekimler yapmanızı sağlamaktadır. Kamera donanımına göz atıldığında Time Rewind direkt karşınıza çıkmaktadır. Kamerası diğer akıllı telefonlarla mukayese edildiğinde ortalamanın üzerinde bulunmaktadır. Mükemmel bir tasarım, hoş kıvrımları ve geniş özellik yelpazesi ile kullanıcılar açısından sık sık tercih edilmektedir. Orta segmentler için mükemmel bir konumda olan Zenfone 6’ nın batarya ömrü de bir hayli iyi durumdadır. Tüm uygulamaların çalışması halinde dahi uzun süren bir şarj ömrü ile birkaç gün dayanabilmektedir.

Asus Zenfone 6, bir önceki sürümünde gördüğümüz özellikleri ile hemen hemen aynıdır. Çeşitli testlerle sınadığımız bu zarif akıllı telefonun Antutu, CPU primeden başarılı sonuçlar vermiştir.

Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun