Bentley Elektrik ile Çalışan Araba Üretiyor

bentley 500beygirİngiltere’nin   otomobil üreticisi Bentley  elektrik ile çalışan 500 beygir gücünde  araba üretmek için kolları sıvamış  gözüküyor.  Üretecekleri modelin spor araç  ve tek kapılı 4 çeker olacağı  anlaşıldı. Bentley yetkilisi Dürheimer’e göre  daha önceleri yapmış oldukları  konsept  Exp 10 speed 6 geliştirdiklerini ve aracın elektirikli olacağı yol kullanıma açılacağı  ve günlük kullanımlar için geliştirdiklerini   bahsetmiş. Spor araba bazında ilk üretim olması  sebebi ile araç dikkati üzerine çekti. Görünüşü  göre yakın zamanda yolları elektirkli arabaların alacağı elektirikli araçların taşımaya  gelişi ile araçların yaydığı  zararlı hava kütlelerin azalması muhtemel görülse’de elektirikli arabaların   diğer benzin, disel ile işler olan otomabillere  oranla maliyetleri biraz daha fazla olabileceği görülüyor.

500 beygir gücündeki Bentley’in maximum hız limitinin 321 km olarak gözleniyor. 2 ton ağırlığındaki araç 2018 yılında satışa sunulması bekleniyor.

Yorumlar

Toplam 1 Yorum

  1. […] eksiltme usulü ile teklifler alınacak.Teklifi kazanan firmadan  Devlet  15 yıl olacak şekilde elektrik alımı yapılacak ayrıca kurulacak olan solar panellerin en az yüzde 60 oranında […]

    0
     
    0