Cep telefonum suya düştü ne yapmalıyım

telefonum suya düştü
Bu yazımız çok sevdiğiniz ama bir o kadar da para verip aldığınız İphone telefonlarının suya düşmesi veya donması sonrasında kurtarılması için yapılması gerekenler üzerine olacaktır. Biliyorsunuz dünya genelinde bir İphone çılgınlığı mevcuttur. Telefonun yeni sürümleri çıkacağı akşam almak için geceden kuyruğa girenler oluyor. İphone telefonlarının kalitesi elbette ortada. Yani telefonun donanım- performans ve tasarımı üzerine bir şey diyecek halimiz yok. İphone ürünleri hakkında diyebileceğim tek şey adamların telefonları resmen canavar gibi.Hal böyle olunca telefon en pöpüler telefon konumuna geldi ve insanların telefona olan ilgileri her geçen gün daha da artarak devam ediyor.

Bir iphone telefonuna sahipsiniz ve ona çok değer veriyorsunuz. En ufak bir çiziği bile olsa çok üzülecek kadar değer verdiğiniz İphone sizin için bir çok şeyden daha önemli olabilir. Çünkü o sizin el altındaki biricik asistanınızdır. İphone telefonlar da diğer bir çok insna yapımı ürünler gibi bazen donabiliyorlar. Çünkü bir şeyin hatasız yapılması için onu yapanların da hatasız olmları gerekiyor. Oysa insan hata yapan bir varlıktır ve neticesinde insan yapımı ürünler de mutlaka bir yerde hata verecektir. Şimdi  ise İphone telefonlarının donması  sonrasında kurtarılması veya nasıl kurtarılacağı ile ilgili bazınoktaları ele alalım.

Eğer bir İphone telefonuna sahipseniz ve telefon ara sıra kilitleniyorsa sizin için yapılması gerekenleri sizin yerinize araştırdık. İşte yapılması gerekenler.

 1. Telefonunuzu Açıp – Kapatın

Biz millet olarak aslında teknolojik bir alet bir hata verdiğinde yaptığımız ilk işlemdir kapatıp açmak.  Bu çoğu zamanda işe yarıyor.

 1. Telefonunuzu Şarj Edin

Telefonunuzun şarjı bitmek üzereyken donuyorsa endişelenmeyin.  Telefonunuzu şarja takın büyük ihtimalle bu yöntem sorununuzu giderecektir.  Böyle durumlrda yaşanan donmaların büyük çoğunluğu ekranın güç dengesini kuramamasından kaynaklanıyordur.

 1. Güncellemeleri Zamanında Yapmak

İşletim sistemleri kendilerini geliştirmek ve daha bir yeni şeyler ekleme adına sürekli güncellemeler yayınlıyorlar. Sizde telefonunuzun sağlığı adına gelen güncellemeleri zamanında yapmalısınız. Bu güncellemeler yapılmadığı zamanlarda donmalar meydana gelebiliyorlar.

 1. Gereksiz Uygulamalarınızı Kapatın

Aslında fark etmesekte telefonların arka planında bir çok uygulama çalışır durumdadır. Çalışan ama aslında bizim pekte işimize yaramayan uygulamalar olabiliyor.  Bu uygulamalar hem telefonunuzu yavaşlatır hem de daha hızlı şarj tüketimine neden olabiliyor. Bu uygulamaları kapatmanız telefonunuzu sakinleştirecektir.

 1. Telefon hafızasının Yetersizliği

Bazen işimize yarasa da yaramasa da  arkadaşlarımızdan duyduğumuz yada popüler diye indirdiğimiz uygulamalar olabiliyor. Bu uygulamalar ne yazikki telefonun hafızasını doldurbiliyor. Böyle durumlarda da telefonda donmalar meydana geliyor. Bu donmaları yaşamamak için yapmanız gereken bu uygulamaları kaldırmak olacaktır.

Bütün bu yazdıklarımız hala telefonunuzun sorununa çare olamıyorsa yapmanız gereken şey telefonunuzun yetkili servisi ile iletişime geçmeniz olacaktır.

Telefonum Suya Düştü Nasıl Kurtarabilirim?

İnsanoğlu çok hareketli bir yapıya sahiptir. Bazen bir yerlere gidersiniz eğlenirsiniz. Yada iş icabı  seyahatlere katılırsınız. Bütun bunlar dışında da evde de olsanız bazen telefonunuz cebinizden yada elinizden düşebiliyor.  Diyelim ki İphone’niz var ve suya düştü. Bu durumda neler yapılır biliyor musunuz?  Elbette bunun çareleri var endişelenmeyin. Şimdi sizlere telefonunuz suya düştüğünde yapılması gerekenleri detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağım.

Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda yapmanız gereken ilk şey  yetkili servise başvurmak olduğunu bilin. Siz yetkili servise ulaşamadınız veya başka nedenlerden dolayı yetkili servisten yardım almadınız ise eğer o zaman sizlere yapmanız gereken şey ise şudur;

İlk olarak telefonunuzu kapatıyorsunuz.  Akabinde telefon sim kartınızı çıkarıyorsunuz ve pirinç dolu bir poşet yada kapalı bir kabın içine yerleştiriyorsunuz.  Bu durum hava kalmayana kadar devam edilmelidir. Sonrasında ise telefonunuzu çıkardığınızda bir süre bekletin.  Artık telefonunuzun bir sorunu kalmadığını göreceksiniz.

 

 

Yorumlar

Toplam 2 Yorum

 1. Hakan Kısa

  Yeni aldığım İphone telefonu yağmur yağarken su birikintisine düştü ,prinç içine koydum açılmadı ne yapmalıyım

  0
   
  0
   
  • Teknoloji Haberleri

   Normal olarak suya düştüğünde princin icine bir gün beklettiğinizde princin nem emme özelliğinden dolayı fayda sağlıyor ama hala açılmadı ise teknik servise götürün Hakan bey

   0
    
   0