Essential Phone çıkış tarihi ,fiyatı ve özellikleri

Bu yıl Akıllı telefon pazarı çok hareketli günlerine yaşıyor,birbiri ardına gelen sızıntı haberlerinden sonra bu kez Essential Phone isimli bir teknoloji uzmanından elinden çıkan telefon Amiral gemisi telefonlara kafa tutmaya hazırlanıyor. Android’in babası olarak bilinen Andy Rubin’in elinden çıkan telefon özellikleri neler bir bakalım.

Essential Phone

Essential Phone Ne Zaman Çıkacak Hangi Özellikleri Bulunuyor.

Essential Adreno 540 GPU’lu 2,45 GHz hızında Snapdragon 835 işlemci ile çalışacak,128 Gb depolama kapasitesine sahip olan cihazda ,5.7 inçlik ekran boyutları ise 2560×1312 çözünürlükte olacak.Telefon kamera çekimi oldukça güçlü cihazın arka kısmında çift arka kameraya sahip olmakla birlikte tek renk görüntüleri daha iyi yakalamak için 2. bir kamera eklenmiş ek olarak 4 k video kayıt özelliği bulunan cihazda çift tonlu flaş ve otofokus sistemine sahip ön kamera kapasitesi 8 megapiksel çözünürlüğe sahip. Android 7.1.1 işletim sistemi bulunan Essential Phone 3 farklı renk seçeneği ile birlikte gelecek olan ayrıca  çıkış tarihi yaklaşan amiral gemisi telefonlarda görmeye alıştığımız kulaklık girişi bulunmuyor.Telefonda dayanıklılığı arttırmak için dış kısmında titanyum ve seramik malzemeden üretilmiş.Suya ve toza  karşı dayanıklı olarak gelecek olan telefonda kablosuz şarj edilebilecek.

İlk olarak Amerika’da 699 dolar etiket fiyatı ile satışa çıkacak Essential Phone beğenilirse diğer Ülkelerde de satışa çıkacak.

Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun