General Mobile Dicovery Elite Teknoloji Canavarı Bir Telefon

General Mobile Dicovery EliteGeneral Mobile markasının ürettiği son telefonlardan olan Discovery Elite modeli şık ve alımlı bir tasarım ile karşımıza çıkıyor.  Bir önceki modelini özellik ve dış tasarım açısından geride bırakan bu telefon yeni piyasaya sürülmesinden dolayı yüksek fiyatları ile dudak uçuklatıyor. Ancak telefon için yapılan yorumlarda özellikler ve tasarım açısından çok iyi olması,  bu fiyatların göz ardı edilmesi gerektiğini anlayabiliriz. Bu telefondan önce üretilen Discovery modeli ile telefon piyasasında adının duyulmasını sağlayan ve adeta piyasayı sarsan General Mobile, bu seferde adından söz ettirmekte kararlı.

General Mobile Discovery Elite telefonunda çift hat özelliği bulunuyor.  Geçtiğimiz yıllarda çok nadir telefonlarda rastladığımız çift hat özelliği, bu telefonla birlikte artacak gibi görünüyor.  Telefonun ekran boyutları bir kişiyi rahatsız edecek boyutlarda, bir tablet kadar değil. Ancak tüm işlemleri rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz, oyunları sıkıntı çekmeden oynayabileceğiniz 5,5 inch boyutunda bir ekrana sahip.  Telefonun uzunluğu ise 150 mm olup çeper kalınlığı 9,7 mm olarak ayarlanmıştır.  Bu telefon tamamen kullanıcıyı memnun etmek amacıyla tasarlanmış gibi görünüyor. Bu gün Samsung,  LG gibi dev markaların en çok satışını yaptığı telefonların ağırlığı 200 grama kadar çıkarken General Mobile Dicovery Elite sadece 152 gram ağırlığında.

General Mobile Dicovery Elite inceleme Cepte olduğunu bile hissetmeyeceğiniz bu telefon aynı zamanda şık tasarımıyla dikkatleri üzerine toplamış durumda.   Dış yüzeyinde plastik bir kasası bulunan Elite hemen yan tarafında telefonu sürekli açmamanız için Sim hat çekmecesi bulunduruyor.   Hemen üst kısmında kulaklık ve şarj soketleri bulunmakta.   En alt kısmında ise telefonun kendine ait 2 adet micro usb bulunmaktadır.    Bu telefon ile ilgili yapılabilecek en büyük eleştiri Micro SD desteği olmamasıdır.    Yani bu telefona ait hafızayı yükseltme şansımız yok.  Ancak tıpkı iphone marka telefonlarda olduğu gibi General Mobile Discovery Elite’de dahili hafıza çok büyük olduğundan Micro SD ihtiyacı duymayabilirsiniz.

Telefonumuz Android 4.2.2 işletim sistemine sahip ve işletim sistemi ile birçok işte avantaj sağlamaktadır. Akıllı telefonumuzda 3 GB ram bulunuyor. Bu ön belleğin çok büyük olması en iyi 3 boyutlu oyunların oynanabilmesine imkân sağlamaktadır.  Tabii ki oyunların kusursuz bir şekilde oynanabilmesi için işlemci gücünün çok iyi olması gerekir. Telefonumuzda işlemci gücünün ihtiyacını hissettirecek bir durum söz konusu değildir.  2.20 GHz işlemci hızıyla en yüksek boyutlu 3D oyunları oynayabilme şansına sahip olabilirsiniz.

General Mobile Discovery Elite 16 Megapiksel kamera ile profesyonel fotoğraflarınıza eşlik edecektir. Kameranın hemen altında bulunan flash,  gece gündüz demeden fotoğraf kalitesinde artış sergileyecektir.  Ayrıca bu telefonda full HD videolar çekebileceksiniz.   DSLR kameralarında rastladığımız 60 fps videolar gibi tüm özellikleri General Mobile Discovery Elite telefonunda da görebileceksiniz.   Telefonumuzdaki batarya ise 2500 mAh olup uzun süre şarj depolama özelliğine sahiptir.

Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun