Google net kar ve gelirleri arttı

google

Teknoloji alanına giriş yapmasının ardından piyasaya sunduğu akıllı telefonlar ile farklı bir platform içerisine giriş yapan Google mobil pazara yaptığı yatırımlar meyvesini toplamaya başladı.İlk çıkardığı akıllı telefon beklentilerin gerisinde kısmen kalmış olsada yaptığı yatırımların  ne kadar doğru olduğunu finansal rporların gelmesinin ardından bir kez daha ispatlanmış oldu.

Alphabet’in yaptığı açıklamaya göre 2016 yılının 3. çeyreğinde geçtiğimiz yıla göre  yüzde 20 oranında daha fazla kar sağlayarak 22,45 milyar dolar gelir elde etti ve daha sora ABD li firma Alphabet  gelen kardan 7 milyar dolar hisseseni geri çekeceğini duyurdu .

Google diğer rakiplerine göre karla kapatmış durumda ,finansal raporları en son açıklayan firma olması dolayısıyla ve Samsung ve Apple 3.Çeyreği zarar ile kapatmış olması bütün özleri Google üzerine çevrilmiz 16.8 milyar dolar açıklanırken bu dönem yüzde 17.8 artarak 19.8 milyar dolar oldu.

Samung ve Apple düşüş devam ediyor ,mobil pazarın doyum noktasına yaklaşmasının ardından Apple ‘da donanım alanın yüzde 5 ile 15 arasıda bir düşüş görüldü.Firma daha çok bu döneme kar marşını  hizmet sektöründen sağladı Apple Music, iTunes 6.3 milyar dolar gelir elde etti.

Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun