iphone telefon donma sorunu

Teknoloji cihazı satın aldığınızda birazcık ta insanın şansı olacak  . Cebimizden çıkan tonlarca paraya rağmen akıllı cihazlara güven olmuyor istemediğimiz sorunların çıkması kullanıcının canını sıkabiliyor,birde iphone gibi pahalı bir şey aldıysanız vicdanınızın sızlamaması içten bile değil.İnsanların büyük bir çoğunluğu son dönemde kimi zaman yazılımsal bazende ürün kaynaklı sebeplerden dolayı telefonlarında donma sorunu ile karşılaşabiliyorlar.Neyse ki her şeyin bir çözüm yöntemi bulunuyor.

iphone  donma nedenleri şunlar olabilir

  • Oyun oynarken çok çalışması
  • Aynı anda arka planda çalışır durumda birden fazla uygulama açık olması
  • Sistemsel kaynaklı telefon bir işlevi yerine getirirken hangisinin önce yapılacağının farkına varamaz ikileme düşerse
  • Cihazınız ani darbelere maruz kalmış fakat siz ekranda bir kırılma olmadığı için bir şey olmadığını düşünebilirsiniz.
  • Bazen yeni gelen güncellemeler dosya büyüklüğü fazla yada telefonunuz uyum sağlamamış olamayabilir güncelleme sona erdikten sonra donabilir.

Telefon donmasında en sık yapılan hatalardan biri cihazınızı çok fazla sayıda açıp kapatmak çözüm yolu değil daha çok sıkıntı yaratır ,şans eseri bazen telefon açılmış olsa da telefon tam olarak bu sorundan kurtulmak için çözüm yolu olmaz.

   iPhone Hard-Rest Atma

iphone da donma sorunu için  en basit ve etkili  çözü yolu budur ,bilgisayarlarda olduğu gibi bazen geçmişe dönme işlemi yapıyoruz aynı ona benzer bir durum telefonlar için hard rest ‘tir.Olurda başınız donma sorunu ile karşılaşır  iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ınız kiltilenirse, ekran görüntüsü alma da yapıldığı gibi  güç ve ses kısma tuşuna 5 sn basılı tutun.

Kısa bir süre beklemeniz gerekiyor ilk bakışta duruş olarak içinize yatmasa da beklemeden sonra tekrar eski görüntüsüne geliyor.daha resim ve video yüklerken donma sorunu yaşarsanız zorla eski durumuna getirme işlemi yapılıyor ,bazen veri kaybı da yaşanabiliyor.Çok fazla derece de sıklıkla bu sorun ile karşılaşırsanız yedekleme yapıp sıfırdan iOS 10 yükleyin.

Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun