Mercedes-Benz tamamen elektrikli kamyon üretimine başlıyor

Büyük firmalar Elektrikli otomobil piyasasına hız verdi.Cenevre’de  düzenlenen otomobil fuarından birbirinden farklı tasarımlarının tanıtımının yapılmasının ardından bu kez Mercedes firması yaptığı açıklamada tamamen elektrikli kamyon üretimine başlayacağına duyurdu  Avrupa’ nın elektrikli araç şarj istasyonlarının sayısının artmasının ardından bu anlamda bir çok firma yeni elektrik ile çalışan araçlarını kullanıcıların beğenisine sunmaya başladılar.

Alt yapı çalışmaları geçtiğimiz yıllarda temeli atılan “Mercedes-Benz Urban e-Truck” 2016 yılında yapılan denemelerde başarılı sonuç elde edilmesinin ardından kullanıcıların olumlu tepkilerinden sonra Mercedes üretim kararı aldı.2017 Yılının sonuna doğru satışa sunulması beklenen Mercedes-Benz Urban e-Truck satış fiyatının ne kadar olacağına dair henüz bir açıklama yapılmadı.

Konsept Urban e-Truck orta büyüklükte bir kamyon büyüklüğünde olacak ve 18-25 ton arası taşıma kapasitesi olacak. 212 kWh güce sahip pille 200 kilometrelik bir menzile sahip olacak olan kamyon, 339 beygir gücü ve 1000nm tork değeriyle güçlü bir motora sahip olacak.

 

Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun