Nokia’nın Rafta Kalan Projesi

nokiaTeknolojik aletlerin dünyasında birçok yenilik çok hızlı bir şekilde hayata giriş yapıyor. Daha bir teknoloji tam öğrenilmeden bir yenisi vitrinlerde yerini alıyor. Büyük teknoloji devleri arasında yapılan âdete bir yarış, bunun en büyük nedeni. Üretimin, alma gücünün ve ihtiyaçların arttığı bir çağda yaşamanın getirisiyle her gün yeni ihtiyaçlar ortaya çıkıyor. En basit bir ihtiyaç dahi teknolojik aletler ile gideriliyor. Bu nedenle dev firmalar pastadan en büyük payı almak için birbirleriyle yarış yapıyorlar.

Nokia, uzun zamandır cep telefonu dünyasında yer alıyor. Çok eski tarihlerden bu yana cep telefonu markası olarak tanınan ve bilinen Nokia, şu günlerde yeni teknolojiye ayak uydurdu. Tuşlu ve kaba telefon üretimin yerini akıllı, dokunmatik ve son teknolojilerle donatılmış ürünler piyasaya çıkarıyor. Nokia’nın geçtiğimiz günlerde bir projesinin piyasaya sürülmeden vitrine kaldırıldığı öğrenildi.

Nokia’nın geçen yıldan bu yana bir akıllı saatin üzerinde çalıştığı biliniyordu. Bu saat piyasada görülmeden Microsoft Band adlı akıllı saat piyasaya girdi. Çok ilgi gören Band, Nokia’nın projesini unutturmuştu. Fakat edinilen bilgiye göre, Band aslında Nokia’nın piyasaya çıkaramadığı projesinden esinlenilmişti. Çünkü Microsoft’un Nokia’yı satın alınmasıyla birlikte proje iptal edildi. Projenin iptal edilmesinin ardından, tüm öz kaynaklarını Microsoft Band akıllı saatine kaydırdı. Eğer Nokia proje ettiği akıllı saati piyasaya sürseydi, tasarım Nokia Lumia’yı andıracaktı. Piyasaya çıkması planlanan bu proje eğer gerçekleşseydi teknoloji dünyasında büyük ses uyandıracağı düşünülüyor.

Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun