Samsung Yeni Galaxy S7’lerin Patlamayacağını Söyledi

En çok kullanılan akıllı telefon üreticilerinden biri olan Samsung Galaxy S7 ‘nin patlamayacağı sözünü verdi.Satışa çıkardığı Note 7 ile yaşadığı sorunlar sebebiyle  modeli prestij ve gelir kaybı yaşayan  Samsung yeni satışa çıkaracağı modellerde patlama yada yanma sorunu yaşamayacağınızı bildirdi.Yaşanılan sıkıntının Batarya’dan olduğunu kabul eden Samsung bunun için Lg firması ile işbirliğine gidiyor yeni satışa çıkarağı modellerin bataryalarının tamamen mi üretecek yoksa belirli konularda bilgi ve teknoloji  yardımı mı alacak onun hakkında net bir bilgi yok .

Kullanıcıların sarsılan güveni ni kısa sürede telafi edebilecek mi ,ancak bunu satışa sunacağı yeni modellerlerinde yüksek satış rakamları elde ettiğinde göreceğiz ,yaşanılan her patlama haberi firmayı biraz daha zedelemiş olsada bu haberler gerçekten Note 7’de yaşanılan sıkıntılardan dolayımı yoksa yalan habermi onu net olarak bilmiyoruz  Bu konu hakkında şirketin yaptığı açıklama ise şu şekilde

Samsung olarak her zaman Galaxy S7 ailesinin kalitesi ve güvenliğinin arkasındayız. Şu ana kadar ABD’de kullanılan 10 milyondan fazla cihazla alakalı bataryadan kaynaklı, tarafımızdan onaylanmış hiçbir problem meydana gelmemiştir. Sadece ciddi darbeler, zedelenmeler sonucu oluşan bazı durumlar söz konusu olmuştur. Ciddi bir olay sonucunda Samsung bir cihazı alıp inceleyene ve durumu onaylayana kadar herhangi bir olayın gerçek sebebini belirlemek imkansızdır.

Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun