Sosyal Medyanın vazgeçilmez unsuru Videolar Oldu !

 

Sosyal medyada İnternet ortamında en çok izlenilen en çok merak edilen videolar insanlar tarafından profesyonel ve amatör olarak eklenmeye ve kendilerini tanıtmaya başladılar. Birçok kişi videolarını büyük internet sitelerine ve video arşivlerine yükleyerek kendilerini tanıtmak, duygularını ifade etmek için kullanmaya başladılar. Son dönemde internette videoların önemi git gide artıyor bu şekilde artması internet video arşivini genişletti. Sanatçıların ve ünlülerin videolarından daha çok kişisel videolar daha çok kendini göstermeye başlaması ile en çok izlenen listelerinin de yer bulmayı da başarıyorlar. Bu şekilde olunca birde rahat ekleme ve ulaşma kolaylığı sağlandığı için büyük kitlelere ulaşması da kolaylaşıyor. Sadece bu kadar ile de kalmıyor bir film olduğunda fragmanına rahatlıkla ulaşabilmek bu videoların da ekleneceği birçok internet sitesi bulunduğundan kullanıcılar o sitelerden rahatlıkla ulaşıp izleyebilmektedirler. İnternet de büyük bir kitle olduğundan zaman geçirecek bütün olaylar ve merak edilenler video arşivlerinden rahatlıkla alabilmekte ve ulaşılabilmektedir. Birçok platform oluşması ve bunlar arasında profesyonel ve amatör videocular tarafından birçok video eklenmektedir. Bu sayede oluşan video arşivleri her şekilde facebook, Youtube gibi sosyal mecralar da rahatlıkla paylaşabilir ve izlediklerinizi beğendiklerini ya da kendi videolarını bu yerlerde de göstererek başkalarına da beğendirebilirsiniz. Videolar birçok dalda ve birçok kategori de ayrılmış olarak karşınıza çıkmaktadır. Böylelikle sizde istediğiniz videoyu rahatlıkla bulabilir aynı zamanda yükleyebilirsiniz. İnternet gün geçtikçe hızlı bir şekilde büyümekte bu şekilde eklenen videolar artmakta. Bunu kullanıcıların kişisel videolarını eklemeleri ile daha iyi ve rahat anlayabilirsiniz. Çocukların çizgi filmleri ve bunun yanında çocukların komikliği ile simetri hareketlerini kareye alan ailelerin videoları da yer alıyor. Buna benzer birçok örnek karşımıza çıkmaktadır bu sadece onlar bir tanesi örnektir ve bu videolar en çok izlenen videolar arasında yer aldığını da görebilirsiniz.

Tekme Tokat Kavga Videoları…

Bazı insanların büyük önem verdiği kavga sahnelerinin oluşturduğu kavga videoları son derece ilgi uyandırmaktadır izleyenlerde. İnsanların çoğunluğu şiddeti sevmemekle beraber şiddetten ve kavgadan uzak dururlar. Bu her insan için geçerli değildir. Kavga videoları bazı platformlarda insanlarla paylaşılmaktadır. Kavga videoları üzerine çalışmalarını sürdüren insanlar bu videoları kaliteli bir biçimde ve yoğun çalışma içerisinde izleyicilere sunmaktadırlar. Kavga videolarını insanlar arasında çıkan her türlü çatışmalar ve anlaşmazlıklar oluşturabilir. İnsanlar kendileri ile ilgili videoları yoğun bir dikkatle seyretmektedirler. Özellikle ünlü sosyal paylaşım sitelerinde oldukça yoğun bir ilgi gören kavga videoları son dönemlere damgasını vurmaktadır. Herhangi bir kavgayla yapılan spor müsabakaları da kavga videolarına örnek oluşturabilir. Çeşitli internet adresleri yalnız bu konu üzerine çalışmalarını sürdürmektedirler. Bu da bu sitelerin çok ziyaret edilmesi ve takipçi sayısının çok fazla olmasına ortam hazırlamıştır. Kavga videoları hayvanlar arasında geçen anlaşmazlıkları kavgaları da içerebilir. Çeşitli TV kanallarında da yayınlanan kavga videoları halka her yönden ulaştırılabilmektedir. Şiddet unsurunun son derece iyi bir şekilde yansıtıldığı bu videolar çocuklar tarafından izlenmesi uygun değildir. Bu tür videolar bazı insanların psikolojisini de bozabilmektedir. Özellikle Türkiye’de gazla ilgi gören kavga videoları kalitesine göre izlenme sayısı artar veya azalabilir. Önemli olan bu tür şiddet dolu videolardan ders çıkarabilmektir. İnsanları şiddet konusunda bilinçlendirmek gerekir.

Kulak Pasını silen Müzik Videoları..

Bütün Dünya üzerinde yoğun ilgi gören Müzik videoları Türkiye’de de yayın faaliyetlerini son hızıyla sürdürmektedir. İnsanın çeşitli nedenlerden dolayı başvurdukları müzik videoları çeşitli platformlar üzerinde yayınlanmaktadır. Bir müzik videosunun ilgi çekebilmesi için seslendirdiği müziğin popüler ve beğenilmesi gerekmektedir. Sanal ortamda müzik videolarının yeri çok ayrıdır.

İnsanlara sunulan bu avantaj son derece iyi bir şekilde değerlendirilmektedir. Müzik videoları birçok kategori altında sıralanabilir. Bu kategoriler pop, caz, arabesk, gözde olmak üzere birçok başlık sayabiliriz. İnsanları çok derinden etkileyen videolarda mevcuttur. Müzik videoları her ortama göre değişiklik yapabilir. İnsanları çok eğlendirirken bir o kadarda fayda sağlamaktadır. Sanal dünyada kazancını müzik videolarından sağlayan adreslerde mevcuttur.

 

Bunlar müzik videolarının en güncel ve popüler olanlarını izleyicilerle paylaşır üstelik kaliteli bir biçimde. En üst düzeyde hazırlanan bu videolar her yaş grubundaki insanlara seslenebilir. Müzik videoları hakkında bilgiyi paylaşan adreslerden öğrenebilirsiniz. Kime ait olduğu kaç yılında tamamlandığı gibi birçok soruyu müzik videolarının yayınlandığı adreslerden öğreniyoruz. Her türde müzik bu videoların hazırlanmasına ortam hazırlayabilir. Bu videolar hakkında ki yorumlarınızı videoların altındaki başlıkta paylaşabilirsiniz. Videolar oldukça güvenlidir izlerken hiçbir şekilde sıkıntı yaşanmamaktadır.

 

Meraklılar için beklenen Özet Görüntüler…

Fragmanlar bir filmin veya dizinin tamamının yayınlanmadan önce ki özetidir. İnsanlar fragmanlara oldukça fazla ilgi duymaktadır. Takip ettikleri filmleri ve dizile daha kolay bir şekilde takip edebilme imkanı sunan fragman videoları hemen her film ve dizi hakkında hazırlanabilir. Film veya dizi yayınlanmadan bir iki gün önce gösterime giren fragmanlar filmler kadar ilgi görebilmektedir. Sanal ortamda hemen her adreste rastlanması mümkün olan fragmanlar sevilen dizilerin ve filmlerin yayınlanması üzerine etkisini kaybeder. Etkisi yeni bölüm yayınlanana kadar sürmektedir. Film ve dizi oyuncuları yeni bölüm çıkmadan önce filmler hakkında hiçbir açıklama yapamazlar. Dünya üzerinde de aynı şekilde uygulanır fragmanlar olgusu. Her yayınlanacak olan sunumun önceden çıkarılmış bir fragmanı mevcuttur.

İnsanlar heyecanı ve merakı dahada arttırmak için önceden yayınlanacak olan fragmanlara başvururlar. İnternet ortamında son derece normal karşılansa da bu durum hala toplumun bazı kesimleri için alışılmamıştır. Seyircilerin film hakkındaki beklentilerini ve meraklarını biraz daha arttıran fragmanlar birçok kategori altında sıralanabilir. Bir filmin ya da bir dizi bölümlerinin birden çok fragmanı olabilir. Fragmanlar çeşitli sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla da paylaşılır herkese duyurulması amaçlanır. Her filmin mutlaka bir fragmanı bulunmaktadır. Kısacası biz bu olguya özet diyoruz. Sinema sektörü gibi büyük bir sektörün büyük bir parçasını fragmanlar oluşturur. Fragmanların içerisinde filmde geçen önemli olaylar kısaca özetlenir. Ya da dizinin yeni bölümünde olacaklar fragmanda biraz abartılarak izleyicilere sunulur.

Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun