Üst Düzey Akıllı Saat Apple Watch

apple watch Apple Watch, saat zevkinize farklı bir perspektif kazandırmak için yepyeni bir saat tasarımı sunuyor. Aksesuarlarından en önemlisi olan saat bu sefer bileğinizdeki konumunu düşünerek sizlere yeni etkileşimler ve birçok teknoloji ile donatılmış halde sunulmaktadır. Daha önce normal teknolojik cihazlarda bile yapılması imkânsız olan birçok işlemlerinizi şimdi daha zahmetsiz daha hızlı bir şekilde Apple Watch da yapabileceksiniz. Apple Watch testi ile bize ne denli güzel olduğunu kanıtlayan ürünü kullanmak sizler için yeni bir tecrübe olacaktır.

Saat denilince aklımıza gelen ilk şey, her zaman dakik kusursuz bir şekilde zamanı göstermesi olmuştur. İşte bu kriteri sağlayan Apple Watch zamanı maksimum 50 milisaniyelik bir hata payı ile sizleri karşılıyor. Global zaman standartlarına entegre olmuş Apple Watch iPhone telefonunuz ile paralel bir biçimde çalışır. Apple Watch’ın bir diğer özelliği ise kendi programlarınıza göre tasarlayabileceğiniz kadranı ile kendinizi daha iyi hissettirmektir. Yetenek kapasitesi o kadar geniş ki bileğimizden çıkarmak istemeyeceğimiz bir üründür. O nedenle bizlere gün boyunca yetecek pil kapasitesine sahip olarak üretilmiştir. Hedefimiz bir gecelik doldurulmuş şarj ile bildirimlerinizden saatten haberdar olmanızdır. Ayrıca uygulama kullanma, yaklaşık 30-35 dakikalık egzersizlerinize yetebilecek 18 saatlik bir pil ömrü sunmaktadır. Bu cihazı kullanma biçimleri farklılık göstereceğinden Apple Watch özellikleri yapılarak  sizlere sunmaktayız. Apple Watch’ın pil testleri Apple tarafından 2015 in Mart ayında ön üretim yazılımın kullanıldığı başka bir iPhone ile eşleştirilmiş ve ön üretimi Apple Watch yazılımı olarak üretilmiştir. Kulanımlara göre pil ömrü, yapılandırmalara ve birçok etkene göre farklılık gösterebilir. Apple Watch’ın tüm gün pil ömrü belirttiğimiz 18 saatlik dilim içerisinde belirlenmiştir. 18 saat içerisinde 90 defa saati kontrol, 80 defa bildirim kontrolü, 35 dakika uygulamalara bakma, Bluetooth aracılığı ile müzik dinleyerek aktivitelerde bulunma işlemleri neticesinde testimizden tam not alarak geçmiştir. Apple Watch testi ses çalma kriterinden de geçirilmiştir. Testlerde kullanılan müzik Apple Watch’tan Bluetooth üzerinden çalınmıştır. Bu test neticesinde 6,5 saate kadar kesintisiz bir şekilde müzik çalmaya devam etmiştir. Apple Watch’a yapılmış testlerden biriside saat testidir. Yapılmış olan testte her bir saat içerisinde 4’er saniye bir zaman ile 5 defa saate bakılarak yapılmıştır. Şarj süreleri olarak da ürün ile birlikte gelen MagSaf endüktif şarj aleti kullanıldığında %0-%80 ve %0’dan %100’e kadardır. Apple Watch,  bulunduğunuz çevrelere göre şarj kapasitesi farklılık gösterebilir.

Apple Watch için yapılan testler ve sonucunda sunulan veriler Apple Watch’ın 38 mm’lik modelinden yapılan testler sonucunda elde edilmiş verilerdir. Fakat yapılan testler Apple Watch’ın 42 mm’lik modelinin pil kapasitesi genel anlamda daha fazladır. Apple Watch inceleme  Konuşma testinden de başarı ile geçmiştir. Şöyle ki; görüşmeler Apple Watch üzerinden kendine özgü yazılımı ile yapılmıştır. Test sonunda 3 saate kadar kesintisiz iletişim rahatlığı sağladığı not alınmıştır.

Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun